بانک استاندارد چارترد اعلام کرد، بازگشت مجدد قیمت طلا به بالاتر از سطح ۱۲۲۰ دلار در هر اونس یک نقطه عطف مهم برای این فلز گرانبها به شمار می رود.


بانک استاندارد چارترد در تازه ترین تحلیل خود از وضعیت بازار جهانی طلا نوشت: افزایش قیمت طلا به بالاتر از ۱۲۲۰ دلار در هر اونس موجب شده است تا سرمایه گذاران بیشتری برای خرید به بازار طلا علاقمند شوند.

بر اساس این گزارش تحلیلگران استاندارد چارترد افزودند: البته طلا برای دستیابی به سطح روانی ۱۳۰۰ دلار در هر اونس هنوز راهی طولانی در پیش دارد. اگر طلا بتواند بالاتر از سطح ۱۲۲۰ دلاری تثبیت کامل شود، سرمایه گذاران بیشتری برای خرید اقدام خواهند کرد و این مساله به نفع روند صعودی قیمت خواهد بود.

این گزارش افزود، نوسانات ارزش دلار در کوتاه مدت مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا خواهد بود. اگر طلا نتواند سطح حمایتی ۱۲۲۰ دلار را حفظ کند احتمال کاهش قیمت تا ۱۲۰۰ دلار وجود خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی و نوظهور به خصوص هند و چین نیز عامل مهمی برای تعیین قیمت طلا خواهد بود.

موسسه ام کی اس سوییس نیز اعلام کرده است که طلا می تواند سطح حمایتی ۱۲۲۰ دلاری را در کوتاه مدت حفظ کند ولی اگر شرایط بازار سهام بهبود یابد این احتمال وجود دارد که قیمت طلا با کاهش روبرو شود.

برگرفته از وب سایتآهنکو